Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Tu znajdziecie relację on-line ze spotkania wicelidera z przodownikiem tabeli IV ligi śląskiej, gr. 2.

LKS Czaniec – Rekord Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

1:0 Sadlok (70. min., z rzutu karnego)

Rekord: Michałowski – Kasprzycki (82. Bogdan), Gola, Profic, Suchowski, Maślorz (72. Żyła), Papatanasiu, Marek, Czerwiński, Woźniak, Koczur

Goście w strojach biało-zielonych, miejscowi na czarno. Sędziuje Synówka z Tychów, widzów ok. 150.

W LKS-ie brak: Soldaka i Pindla (kontuzje) oraz Żaka (absencja kartkowa).

1. Rozpoczynają bielszczanie.

1. Dynamiczny rajd lewą stroną Lecha.

2. Dla odmiany nieźle na lewym skrzydle "rekordziści" - Marek z Czerwińskim.

4. Groźnie z dystansu obok słupka Karcz.

5. Zablokowane uderzenie Woźniaka z pola karnego.

8. Nad poprzeczką uderza Lech.

9-11. Twarda walka z obu stron w strefie środkowej boiska.

12. Po rzucie wolnym Papatanasiu niecelnie Główkuje Gola.

15. Faul na Czerwińskim, a po rzucie wolnym Papatanasiu - korner dla gości. Głową chybił celu po rożnym Gola.

18. Częściej przy piłce są przyjezdni, ale na razie bez "czystych" sytuacji podbramkowych.

21. Groźnie pod bielską bramką po rzucie wolnym LKS-u., piłkę wybija "na uwolnienie" Koczur.

23. Natarcie Karcza, po którym gospodarze reklamują zagranie futbolówki ręką w polu karnym.

25. Rzut wolny Rekordu z ok. 25-ciu metrów, Papatanasiu w mur.

26. W powietrznej walce Gola fauluje Kubiczka.

28. Niecelne uderzenie Sadloka ze sporej odległości.

29. Woźniak fauluje Sadloka i żółta kartka.

31. W dogodnej sytuacji niecelnie dogrywa w pole karne Karcz.

32. Wrzutka Suchowskiego w pole karne nie znalazła adresata.

34. Błąd stopera miejscowych, ale arbiter odgwizduje przewinienie Woźniaka.

36. Żółte kartki dla Papatanasiu i Bączka-u za faule.

38. Ostrzał czanieckiej bramki - uderzają Czerwiński i Maślorz,

40. Idealne, długie podanie Profica do Koczura, a ten przenosi piłkę nad poprzeczką w dobrej sytuacji.

43. Szarża Maślorza powstrzymana przez Lecha.

44. Żółta kartka dla zawodnika miejscowych za faul.

45+1. Po wolnym "Papy" futbolówkę bez trudu łapie bramkarz.

Koniec pierwszej połowy, która jak dotąd jest dość oszczędna w emocje. Walki nie brakuje, ale gorzej ze składną grą obu drużyn.

Do przerwy MRKS remisuje z Podbeskidzie II, a Iskra przegrywa z Gwarkiem Ornontowice 0:2.

46. Od środka LKS, w którego składzie pojawił się Pindel.

47. Rzut wolny po faulu na Maślorzu.

48. Za krytykę sędziego żółtą kartką ukarany Pindel.

50. Napór lewą stroną Woźniaka z Suchowskim.

51. Żółta kartka dla Lecha za faul "ratunkowy".

54. Po dośrodkowaniu z prawej strony Czerwińskiego z woleja nad poprzeczką uderza Koczur. "Zółta" dla Sadloka za faul na Maślorzu.

56. Tym razem "żółtko" dla Profica za utrudnianie wznowienia gry.

59. Woźniak z dystansu, broni Kubiczek. Miejscowi zaczynają oddawać inicjatywę!

60. Groźna wrzutka Czerwińskiego, po niej korner.

62. Po banalnym odkopnięciu futbolówki przez gospodarzy niebezpiecznie w polu karnym bielszczan.

63. Kolejna świetna centra Czerwińskiego.

66. Nieudana pułapka ofsajdowa Rekordu wybornej, stuprocentowej okazji nie wykorzystuje pudłując z 16-stu metrów Pindel.

67. Zbyt sygnalizowany strzał Woźniaka z 18-stu metrów, aby zaskoczyć Kubiczka.

69. Niepotrzebny faul Kasprzyckiego w polu karnym i "wapno". Celnie w okolice "okienka" uderza Sadlok - gol!.

70. 1:0

71. Nad poprzeczką strzela Marek.

72, Z bliska dogrywa Czerwiński, ale Matejko wybija piłkę z pola bramkowego.

74. Coraz bardziej nerwowo w bielskich szeregach.

75-76. Seria wrzutek "rekordzistów", z którymi bez kłopotu radzą sobie gospodarze.

78. Minimalnie nad poprzeczką uderza Papatanasiu.

80. Z dużej odległości płasko, ale zbyt lekko uderza Kasprzycki.

82-83. Ataki bielszczan są zbyt chaotyczne. Bramkarz LKS-u wyłapuje dogranie Bogdana.

85. Ostre dośrodkowanie Żyły - uderzenie z woleja Woźniaka, a piłka ociera się o poprzeczkę i wychodzi poza pole gry.

87. Za zagranie ręką żółta kartka (druga!!!) dla Pindla, a czerwonej - nie ma!

90. Po trzech minutach sędziowie zorientowali się w swoim kardynalnym błędzie - Pindel opuszcza boisko.

90. Żólta kartka dla Matejki.

90. Po wrzutce Żyły niecelnie główkuje Suchowski; arbiter dolicza 6 minut.

90+3. Kolejna zmiana w LKS-ie.

90+5. Faul ratunkowy Profica, który "łapie" drugą żółtą kartkę - tym razem sędzia z refleksem wyrzuca z boiska "rekordzistę".

Koniec meczu.

Niestety futbol, to nie łyżwiarstwo figurowe. Nie wrażenie, a zdobyte gole dają punkty, a te zostają w Czańcu. Niestety nie był to zbyt dobry mecz w wykonaniu bielszczan, więc i wspomniane wrażenie nie jest zbyt wielkie.