Strona główna » Futsal Ekstraklasa

Clearex Chorzów - Rekord B-B 6:4 (2:3)

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Po piątkowym meczu o ligowe punkty, tym razem obie ekipy spotkały się w pierwszej grze o awans do pucharowego Final Four. Tu znajdziecie relację on-line z konfrontacji w Chorzowie.

Clearex Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 6:4 (2:3)

0:1 Dura (6 min.)

0:2 Budniak (11 min.)

0:3 Machura (12 min.)

1:3 Miozga (19 min., z przedłużonego rzutu karnego)

2:3 Miozga (20 min., z przedłużonego rzutu karnego)

3:3 Wojtyna (24 min.)

4:3 Grecz (28 min.)

4:4 Łysoń (29 min.)

5:4 Wojciechowski (38 min.)

6:4 Seget (40 min.)

Rekord: Brzenk - Szymura, Łysoń, Janovsky, Mentel, Wojtas, Machura, Budniak, Dura, Bubec, Włoch

Gospodarze w strojach czerwono-czarno-białych, bielszczanie na zielono. Arbitrzy zawodów - Bernaś i Witkowski.

1. Rozpoczynają chorzowianie.

1. Przez pole karne gości przedziera się Wojciechowski, w efekcie korner.

2. Faul Janovsky'ego na Greczu. Z rzut wolnego Wojciechowski  trafia jednym uderzeniem Brzenka i Janovsky'ego.

3. Janovsky znów fauluje i żółta kartka.

4. Zmiana czwórek po obu stronach boiska.

5. Szybkie wyjście z głębi pola Wojtasa, ale przy uderzeniu skuteczniejszy bramkarz Cleareksu.

5. Znów dynamiczny rajd Wojtasa, tym razem zatrzymany faulem.

6. W dogodnej sytuacji pudłuje Seget.

6. Błyskawiczna wymiana piłki przez trio: Budniak - wojtas - Dura i  ten ostatni trafia z bliska na 0:1!

7. Uderzenie Salisza z niewielkiej odległości wyłapuje Brzenk.

8. W faulach - 2:2. Mentel strzela obok słupka.

9. Szarżę Szymury powstrzymuje Miozga.

10. W efektownej akcji Omylak, ale kończy się tylko na rzucie rożnym dla gospodarzy.

11. Ogromne zamieszania w obronie gospodarzy po akcji Wojtasa i mocne trafienie na 0:2 Budniaka.

12. Kontra Budniaka i Machura do pustej bramki! Czas dla chorzowian.

12. Znów bliski szczęścia Budniak, piłka nieznacznie mija słupek.

13. W faulach - 2:4.

14. Płasko bitą piłkę przez Omylaka broni Brzenk.

16. Chorzowianie nie potrafią skonstruować składniejszej akcji w ofensywie. Faul Łysonia i piąte przewinienie Rekordu.

16. Dwa faule w jednej akcji Cleareksu i po stronie przewinień remis. W starciu ucierpiał Mentel. O czas prosi trener Bucciol.

16. Faul Salisza na Szymurze. Przedłużony rzut karny Machury i broni Ulfik.

17. Dobrej okazji nie wykorzystują miejscowi.

17. Tym razem faulowany jest Budniak. Ulfik lepszy od Dury z "przedłużonego"!

18. Strzela Seget - broni golkiper Rekordu.

18. Po kontrze "rekordzistów" Machura trafia w słupek.

19. Machura fauluje Segeta i z "przedłużonego" gola zdobywa strzałem w środek bramki Miozga.

19. Miejscowi wyraźnie łapią wiatr w żagle, znów nabrali ochoty do gry.

20. Zagranie piłki ręką Łysonia odgwizdują sędziowie, kolejny przedłużony rzut karny. Ponownie trafia, tym razem przy słupku, Miozga!

Koniec I-ej części. Wydawałoby się, że mecz spokojnie i pomyślnie układa się dla bielszczan, a tymczasem brak skuteczności przy uderzeniach z 10-ciu metrów srodze się zemścił. Dobra gra w polu przyjezdnych daje tylko jednobramkową zaliczkę przed drugą połową meczu.

21. Od środka wznawiają bielszczanie.

21. Zaciekle i pressingiem zaczynają chorzowianie. Niecelny strzał Wojtyny.

22. Wyśmienitej okazji bramkowej nie wykorzystuje Salisz - na posterunku Brzenk.

23. Ładna "solówka" Janovsky'ego.

24. Przy strzale z dalekiej odległości błąd popełnia Brzenk. Do odbitej piłki doskakuje Wojtyna i remis po 3!

24. Po kontrze Ziaja trafia piłka w słupek.

25. Po stronie przewinień także remis - po 2.

26. Dwukrotnie po uderzeniach Bubca udanie interweniuje w bramce Ulfik.

28. Łokieć gracza Cleareksu w Łysonia, a faulu nie ma ?!

28-29. W trakcie 10-ciu sekund dwa gole! Najpierw Łysonia ogrywa Grecz i uderza mocno w długi róg bielskiej bramki, a po natychmiastowej odpowiedzi bielszczanin rehabilituje się efektowną "podcinką" w sytuacji sam na sam!

31. Sporo chaosu z obu stron, ale emocji jeszcze więcej!

31. Kontuzjowany Ziaja opuszcza boisko.

32. Kontratak "zielonych" - sytuację ratuje Miozga.

35. Dłuższy fragment gry bez ryzyka żadnej ze stron.

35. O 60 sekund przerwy prosi trener Bucciol.

36. Także Miozga opuszcza plac gry z urazem.

36. Dobrego, długiego podania od Brzenka nie wykorzystuje Łysoń.

37. Przed szansą Grecz, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybija Wojtas. Faule - 4:3.

38. Wojciechowski zaskakuje bielskiego bramkarza z ok. 10-ciu metrów i gol!

39. Żółta kartka dla Budniaka. Czas dla Cleareksu.

40. W faulach - 5:4.

40. Strzał Dury z bliska broni Ulfik, a na 9 sekund przed końcem bezlitośnie pod bielską bramką zachowuje się Seget.

Wyjątkowo niefrasobliwa porażka bielszczan, którzy do 19-ej minuty wszystkie atuty trzymali w "swoich rękach"! Przyjezdni sami wyciągnęli pomocną dłoń do chorzowian. Ci z kolei w drugiej połowie zagrali z typową dla siebie ambicją. Podopieczni trenera Barszcza skrzętnie wykorzystali liczne błędy zespołu gości. Na szczęście w perspektywie jest jeszcze spotkanie rewanżowe,