Strona główna » U naszych konkurentów

Gatta Active z Pucharem Polski

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W Chorzowie rozegrano turniej Final Four Halowego Pucharu Polski.

Gospodarzem dwudniowych zawodów był miejscowy Clearex, który przypomnijmy wyeliminował w ćwierćfinale bielski Rekord. W pierwszym ze spotkań półfinałowych do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Po 40-stu minutach efektywnego, regulaminowego czasu gry faworyzowana, czwarta ekipa Ekstraklasy PLF – Gatta Active Zduńska Wola, jedynie remisowała 5:5 z pierwszoligowym KS Gniezno. W doliczonym czasie gry podopieczni Wojciecha Sopura wykazali się wyższością „dorzucając” jeszcze cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego. Rezultat końcowy – 9:5. Za to w drugim z meczów o awans do ścisłego finału doszło do niespodzianki sporego kalibru. Wicemistrzowie kraju i obrońcy pucharowego trofeum – krakowska Wisła Krakbet, przegrała 0:1 z chorzowianami. Autorem zwycięskiego trafienia był Michał Grecz. Równie zacięty przebieg miał sam mecz finałowy. Gracze Rafała Barszcza i Tadeusza Wolnego nie wykorzystali atutu własnego boiska ulegając rywalom 2:3. Tym samym po raz pierwszej w historii Puchar Polski znalazł się w rękach futsalowców ze Zduńskiej Woli. Gratulujemy sukcesu.