Rekord B-B - Polonia Marklowice 2:1 (1:1)

W bieżącej serii gier czwartoligowych "rekordziści" podejmowali marklowiczan. Poniżej relacja z tego spotkania.

Rekord Bielsko-Biała - Polonia Marklowice 2:1 (1:1)

0:1 Skupień (10 min.)

1:1 Koczur (26 min.)

2:1 Papatanasiu (49 min., z rzutu wolnego pośredniego)

Rekord: Wnetrzak - Łacek, Profic, Suchowski, Kasprzycki, Maślorz, Marek (72. Grześ), Papatanasiu, Bogdan (80. Piesiur), Woźniak (90. Czerwiński), Koczur (72. Jaroś)

Rekord w strojach biało-zielonych, Polonia na czerwona. Zawody prowadzi Tomasz Parzonka z Katowic.

1. Od środka - bielszczanie.

2. Agresywne otwarcie spotkania przez gospodarzy, brakuje jednak dokładności.

4. Dalekie wyjście Wnętrzaka poza własne pole karne.

6. Doskonały cross do Woźniaka, po wrzutce pudłuje głową Koczur, a sytuacja była wyborna.

8. Ostrzał bramki gości - uderzają: Woźniak i Papatanasiu, obie próby zablokowane.

10. Zamiast spodziewanego gola dla Rekordu - bramka Polonii. Po dalekiej wrzutce z rzutu wolnego, przy biernej postawie obrońców, głową trafia z niewielkiej odległości Skupień.

15. Po stracie gola "rekordziści" stracili koncept gry, a tymczasem w Mikołowie 1:0 prowadzi LKS Czaniec!

16. Mocno z dystansu uderza Kasprzycki, Cywka łapie futbolówkę "na raty".

18. Goście bronią się pełną jedenastką, w środek bramki uderza z dalszej odległości Profic.

19. Żółta kartka dla Kobeszki.

20. Po rzucie wolnym Papatanasiu ponownie nie trafia głową do celu Koczur.

23. Bielszczanie łapią rytm gry, narasta ich napór.

23. Po dograniu z boku Maślorza tuż obok słupka strzela Bogdan.

26. Marek prostopadle w pole karne do Woźniaka, precyzyjne dogranie do Koczura, a ten po przyjęciu piłki lokuje ją w siatce bramki gości - goool!

29. Maślorz pudłuje w sytuacji "oko w oko" z bramkarzem".

32. Z rzutu wolnego, z ostrego kąta, strzela "Papa" - pewnie broni Cywka.

34. Skuteczna interwencja jednorącz Wnętrzaka na przedpolu.

37. Znów groźnie pod bielską bramką, i ponownie po stałym fragmencie.

38. Zbyt anemiczny wolej Marka.

40. Dobry pass Suchowskiego do Kasprzyckiego, ale zabrakło tzw. ostatniego podania.

43. Żółta kartka dla Nikla za faul.

45. W dobrej sytuacji Kobeszko przenosi piłkę nad poprzeczką, bielszczanie "przysnęli" w defensywie.

Koniec pierwszej części, w której miejscowi nie grzeszyli skutecznością.

46. Obie ekipy bez zmian.

48. Nakładka w polu karnym na Woźniaku i rzut wolny pośredni. Maślorz lekko trąca piłkę, a "Papa" z ok. 13-stu metrów lobuje mur i bramkarza. Cud-gool!!!

53. Ostre, półgórne dośrodkowanie Woźniaka wyłapuje Cywka.

55. Płaskie uderzenie Papatanasiu - broni golkiper Polonii.

56. Wrzutka Łacka i niecelnie główkuje Woźniak.

57. Podwójna zmiana u gości.

58. Znów nie trafia głową po kornerze Woźniak.

61. Fragment niemrawej gry z obu stron.

62. Która to już koronkowa i nie zakończona strzałem akcja bielszczan?

65. Zza linii pola karnego marek, do boku odbija Cywka.

67. Seria rzutów rożnych Rekordu.

70. Rzut wolny dla marklowiczan, tym razem bez zagrożenia.

71. Niecelnie główkuje w polu karnym Kobeszko.

72. Dwie zmiany u gospodarzy, u przyjezdnych pojawił się na placu gry Jojko.

75. Po wolnym Procka pewnie łapie piłkę Wnętrzak, a bielszczanie marnują okazję z kontry.

77. Sygnalizowany strzał Bogdana z 20-stu metrów.

79. Żółta kartka dla Skupnia za faul na Grzesiu.

80. Z rzutu wolnego, z ok. 30-stu metrów nad poprzeczką Jaroś.

82. Niestety w grę "biało-zielonych" wkrada się nonszalancja.

85. Nikt nie zamknął skrzydłem akcji Maślorza.

86. Bliski wyrównania Szymiczek. Arbiter odgwizduje spalonego, a poza tym broni bramkarz Rekordu!

86. Czerwona kartka dla Skupnia za tzw. faul ratunkowy na Piesiurze na 19. metrów przed bramką. O wykonaniu rzutu wolnego - zapomnijmy!

89. Starcie Maślorza z Cywką i rzut wolny za polem karnym Polonii dla przyjezdnych.

90. Żółta kartka dla Grzesia za niesportowe zachowanie, arbiter dolicza 3 minuty.

90+1. Zaraz po przerwie świetne podanie Czerwińskiego do Piesiura, ale ten strzela zbyt lekko. Żółta kartka dla Młynka.

To nie był efektowny występ gospodarzy. Jednakże jest to ich w pełni zasłużona wygrana! Futboliści podążyli tropem futsalowców - styl (czyt. skutecznośc) na drugim planie, na pierwszym punkty.