Strona główna » Futsal Ekstraklasa

Clearex Chorzów – Rekord B-B 2:3 (0:1)

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wynik tego spotkania mógł zdecydować o awansie do półfinału tegorocznych MP w futsalu, tu relacja on-linie ze spotkania w Chorzowie.

Clearex Chorzów – Rekord Bielsko-Biała 2:3 (0:1)

0:1 Dura (20. min.)

0:2 Machura (28. min.)

0:3 Polasek (35. min.)

1:3 Seget (39. min.)

2:3 Miozga (40. min.)

Rekord: Brzenk – Szymura, Łysoń, Janovsky, Mentel, Machura, Wojtas, Budniak, Dura; Polasek, Włoch, Kurowski

To spotkanie numer cztery w rywalizacji play-off. Po trzech potyczkach (2:1) w rywalizacji prowadzi Clearex. W Bielsku-Białej odnotowaliśmy rezultaty 7:3 i 2:3, a w piątkowej konfrontacji w Chorzowie 3:2 zwyciężyli miejscowi. Jedna wygrana dzieli podopiecznych Rafała Barszcza i Tadeusza Wolnego od promocji do grona półfinalistów. W przypadku bielszczan potrzeba wygranej, aby prolongować szanse w piątym meczu na własnym boisku, już w środę. Z awansu do fazy półfinałowej już cieszą się gracze: Wisły Krakbet Kraków, Gatty Zduńska Wola i Akademii FC Pniewy (która czeka na triumfatora z bielsko-chorzowskiej pary).

Sędziują: Przytuła i Dębowski z Łodzi. Goście w strojach biało-zielonych, miejscowi na czerwono-czarno-biało. Bielszczanie bez wielkich roszad w kadrze zespołu, ale ze zmianami w czwórkach.

1. Rozpoczynają po wygranym losowaniu - gospodarze.

1. Bielszczanie w składzie zgodnym z zapowiedzią, miejscowi z "siemianowickim kwartetem" na wyjściu.

1. W boczną siatkę uderza Janovsky.

2. Próba zaskoczenia Pstrusińskiego z niewielkiej odległości Łysonia,

2. Miozga w krótki róg bramki Rekordu, broni Brzenk.

3. Zablokowany strzał Dury oraz dobitka Budniaka.

4. Niezbyt udany przechwyt Brzenka.

4. Faul Dury na Popławskim.

5. Salisz uderza płasko obok słupka. Podobnie Seget z kilkunastu metrów.

6. Przewinienie Miozgi na Janovskym. Mocny, ale niecelny strzał z wolnego Mentla.

7. Oba zespoły mocno skoncentrowane, ale przy tym dość nerwowe w  swoich poczynaniach.

7. "Sanki" Popławskiego na Łysoniu i żółta kartka.

8. Nieco spadło tempo gry.

8. "Magic" wysoko nad poprzeczką bramki Cleareksu; w odpowiedzi szarża Krzywki.

9. W faulach - 3:2.

10. Minimalnie, spod kolana, uderza nad poprzeczką Rabczak.

10. Faul Rabczaka na Machurze.

10. Korner Cleraeksu, po nim Seget uderza w słupek! Jego wcześniejsze uderzenia blokuje Wojtas.

12. Świetnie w obronie Mentel z Łysoniem, ale odłożony faul Rekordu (4:3).

13. Dwakroć w kierunku bramki miejscowych uderza Łysoń, w obu przypadkach bez skutku.

14. Uderzenie po tzw. długim rogu Wojtasa.

14. W kontrze Salisz z Wojciechowskim, na właściwym miejscu Machura.

15. Ewidentny faul na Budniaku obywa się bez gwizdka arbitrów, po chwili identyczna sytuacja po drugiej stronie.

16. Nieporozumienie Miozgi z bramkarzem, ale kończy się na kornerze.

17. Po b. dobrym podaniu Mentel tuż nad poprzeczką uderza Łysoń

19. Próba zaskakującego rozegrania piłki Machury z Durą.

19. Po dograniu Wojtasa niecelnie uderza Machura (w faulach 4:4).

20. Cudowna asysta Wojtasa i Dura pakuje piłkę w bramce z nieznacznej odległości!

20. Piąty faul Cleareksu.

Przerwa. Respekt z obu stron, tyle w komentarzu do pierwszej połowy. Stawka spotkania zdecydowanie wpływa na poczynania zawodników.

21. Zaczynają - goście.

21. Strzał Rabczaka blokuje Mentel.

22. Po rzucie rożnym interweniuje Pstrusiński, faul Mentla po kontrze chorzowian.

22. Szymura wprost w bramkarza, ale też odległość była spora.

23. Bielszczanie w ataku pozycyjnym.

24. Ostry faul Wojciechowskiego na Durze skwitowany żółtym kartonikiem.

25. Grecz wpierw blokuje uderzenie Budniaka, a później fauluje Machurę,

26. Dłużej przy piłce utrzymują się przyjezdni. Nad poprzeczką Szymura.

26. Żółta kartka dla Miozgi, ale wcześniej "Honza" Janovsky przegrywa sam na sam z bramkarzem.

26. Obok słupka uderza Krzywka.

27. Wysokim pressingiem Janovsky z Polaskiem, strzał tego pierwszego golkiper odbija na słupek!

27. W faulach - 3:1.

28. Perfekcyjnie z autu Wojtas do Machury i gol po idealnym uderzeniu w "okienko".

29. Przewinienie Wojtasa na Rabczaku. Strzał Krzywki broni Brzenk; w faulach po 3.

30. Brzenk szybszy od Rabczaka przy bezpańskiej piłce w polu bramkowym.

30. Faul z żółtą kartką dla Segeta po przewinieniu na Wojtasie, ale i gracz Rekordu ukarany przez arbitra.

31. Uderzenie z tzw. pierwszej piłki Rabczaka odbija Brzenk.

31. Piekielnie silne uderzenie Popławskiego w poprzeczkę!.

32. Po starciu Popławskiego z Szymurą piąty faul Cleareksu.

32. Wypada ożywić duże tempo gry - czas dla przyjezdnych.

33. Rozgorzała walka "na maksa".

34. Krzywka "kartkowo" fauluje Machurę i przedłużony rzut karny - Machura - broni Pstrusiński!

34. Rabczak z żółtą kartką za próbę wymuszenia faulu!

35. W optymalnej sytuacji Mentel trafia w bramkarza; cios za cios!

35. Tuż nad poprzeczką po długim wybiciu piłki ...Brzenk - czas dla gospodarzy. Zanosi się na wycofanie golkipera i grę z "lotnym" - Wojciechowskim. Po rożnym trafia Polasek i gol!

36. Brzenk wykopem tuż obok słupka, w faulach - 6:4.

37. Ładna solówka Łysonia przy linii końcowej.

37. Szymura nogą blokuje ostre uderzenie Rabczaka z kąta.

38. Nieustępliwe ataki chorzowian i dobra gra defensywna "rekordzistów".

39. Seget trafia z dystansu! 1:3

39. Szymura z Brzenkiem ratują sytuację z ogromnej opresji. Clearex w szaleńczym ataku!

40. Trochę nieporozumień w bielskim zespole, ale po zderzeniu Popławskiego z Brzenkiem jest OK!

40. Z dystansu trafia Miozga między Szymurą, a Brzenkiem - 35 sekund do końca.!

40. Janovsky blokuje strzał Wojciechowskiego.

40. Nie ustaje napór gospodarzy.

Koniec jakże nerwowego widowiska. Dobry poziom spotkania, adrenalina jeszcze większa, ale o awansie zadecyduje piąty, środowy mecz Bielsku-Białej! "Rekordziści" pokazali charakter!