Strona główna » Futbol IV liga śląska

Rekord B-B – MKS Lędziny 4:2

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Latem ubiegłego roku bielszczanie ograli w sparingu ósmy zespół katowickiej „okręgówki” 5:1. W dzisiejszej grze kontrolnej również padło sześć goli.

Rekord Bielsko-Biała – MKS Lędziny 4:2 (4:0)

1:0 Żyła (19 min.)

2:0 Ogrocki (22 min.)

3:0 Woźniak (27 min.)

4:0 Woźniak (34 min.)

4:1 Kubica (49 min.)

4:2 Kostrzewa (86 min.)

Rekord: Wnętrzak – Kasprzycki, Kania, Profic, Suchowski, Maślorz, Ogrocki, Marek, Czerwiński, Żyła, Woźniak oraz Juraszek, Kurowski, Bojdys, Waliczek, Papatanasiu, Sierota, Koczur

W porównaniu do sobotniej gry z Górnikiem Wesoła bielszczanie zademonstrowali o wiele lepszą skuteczność. Pierwsza połowa minęła pod znakiem bezspornej dominacji miejscowych. Szybko i pomysłowo operujący piłką miejscowi wykorzystali praktycznie wszystkie ze stworzonych sytuacji do zdobycia gola. Wpierw celną główką popisał się Mateusz Żyła po dośrodkowaniu Andrzeja Maślorza. Na 2:0 podwyższył efektownym uderzeniem zza linii pola karnego Dawid Ogrocki. W podobnych okolicznościach padła trzecia bramka dla „rekordzistów”. Bramkarz zdołał sparować futbolówkę po strzale A. Maślorza, ale bezradny był wobec poprawki Bartosza Woźniaka. Snajper Rekordu ustalił wynik do przerwy wykorzystując prostopadłe dogranie w pole karne D. Ogrockiego. W drugiej części miejscowi zwolnili tempo gry, co znacząco zmieniło obraz spotkania. Bielszczanie nie stworzyli już zbyt wielu ciekawych sytuacji pod bramką lędzinian, a sami stracili dwa gole. Piotra Juraszka już na starcie drugiej połowy zaskoczył wrzutką z lewej strony Piotr Kubica. Po długim okresie dość chaotycznej, acz wcale nie nudnej gry, goście zaliczyli drugie trafienie. Będąc sam na sam z bramkarzem huknął nie do obrony Grzegorz Kostrzewa. W kolejnym test-meczu „biało-zieloni” wystąpią przeciwko liderowi III ligi śląsko-opolskiej – katowickiemu Rozwojowi.